Zábavu bereme vážně. Už od roku 1994.

rockmachine retro bike

Devadesátá léta byla výjimečná. Byla barevná a plná bláznivých trendů, které jsme všichni chtěli prozkoumat. Všude zněla svěží hudba, umělecká scéna vzkvétala a kolo se znovu stalo hlavním nástrojem zábavy. Byla to svěží atmosféra s novým přístupem a postojem. Outdoorové aktivity byly na vzestupu a my jsme chtěli boulderovat na každém kameni. Chtěli jsme vylézt na každou horu, na kterou jsme narazili, ale když jsme se dostali na vrchol, chtěli jsme z něj také pořádně sjet! K tomu jsme potřebovali ten správný stroj. Tehdy se zrodil Rock Machine: Rock z rockové hudby, kterou jsme poslouchali, rock z hor, na které jsme lezli 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

rockmachine history pictures
rockmachine retro bike

Od skromných garážových časů v roce 1994 až po dnešní rychlou dobu se Rock Machine vždy řídil jednou základní zásadou: jezdit, aby nás to bavilo. Jistě, jsou za tím měsíce před obrazovkami počítačů a nespočet hodin strávených vylepšováním i těch nejmenších detailů ... ale rok co rok jsme se nemohli dočkat okamžiku, kdy vypustíme naše rané prototypy do přírody. Jízda na nich z dílny do terénu a zpět, kdy je v těch nejvyčerpávanějších podmínkách tlačíme na maximum, je tou nejpříjemnější částí výzkumu a vývoje. Nejenže nám to umožňuje dát jezdcům příležitost splnit si své osobní výzvy a sny, ale hlavně to vykouzlí úsměv na tvářích lidí, kteří na našich kolech jezdí každý den! Dnes můžete kola Rock Machine Bikes najít ve více než 25 zemích a nabídka se rozrostla na více než 85 modelů kol a elektrokol. A nemáme v plánu zpomalit! Tak se k nám přidejte na této úžasné cestě!

Michal Maroši na cestě za 3. místem ve Světovém poháru, Mont Sainte Anne, Kanada, 1999 První ‘skutečná‘ kolekce kol Rock Machine byla představena v roce 1996. Trvalo nám pouhé tři roky, než jsme se s naším vlastnoručně navrženým a vyrobeným kolem dostali na stupně vítězů ve Světovém poháru.

Michal Prokop na cestě za vítězstvím na závodě EMTB Challenge Willingen, Německo, 2022 Závodní trať je zdaleka nejlepší způsob, jak důkladně otestovat nový výrobek. Proto jsou závody součástí našeho vývoje již od zrodu značky.

rockmachine cross country
forest logo rockmachine
logos rockmachine

Sbírejte úsměvy, ne kilometry. Jedete na kole Rock Machine.

rockmachine - three seasons

Snadná ovladatelnost, praktičnost a odolnost. To jsou zásady, které máme na mysli při navrhování kola. Každá jeho část musí správně fungovat a plnit danou funkci. Věříme, že funkce má vždy přednost před designem. Na kole Rock Machine nenajdete jediný díl, který by neměl žádnou funkci. Neděláme příliš složité konstrukce jen proto, že to dobře vypadá. Stejný přístup máme i k udržitelnosti. Při vývoji nového modelu vždy myslíme na jeho dopad na přírodu. To, že je to kolo, ještě neznamená, že je celé ekologické. Kdekoli je to možné, používáme evropské komponenty a pečlivě vybíráme dodavatele. Jednoduše řečeno, záleží nám na tom.

magazine
rockmachine - group on bike

Tady ho máte. Takoví jsme. Velká rodina s jasným cílem: aby nás jízda bavila. Kola jsou úžasná a stejně tak i cesta, která je s nimi spojená. Je nám ctí, že jsme součástí tohoto cyklistického vesmíru už téměř 30 let. Už se nemůžeme dočkat dalších 30 let! Zůstaňte s námi. A jezděte, ať už s námi, nebo bez nás, protože jízda na kole je ta nejlepší zábava na světě!

Rock Machine Bikes. Fun First.

rockmachine - front view of the bike